Tniemy LASEREM i wodą

PROJEKTUJEMY

Realizujemy Twoje pomysły

Laser do cięcia

Laserowe cięcie drewna i innych materiałów niemetalowych

Obrabiane materiały:
 • Plexiglass – od 3 mm do 15 mm
 • ABS – od 3 mm do 12 mm
 • Sklejka do cięcia laserem – od 3 mm do 18 mm
 • Polietylen/ polipropylen – od 1 mm do 12 mm
 • Hips – od 1 mm do 10 mm
 • Vivac – od 3 mm do 8 mm
 • Tupet/ PET – od 0,5 mm do 8 mm
 • Skóra, filc – od 1 mm do 10 mm
 • Gąbka – od 5 mm do 30 mm
 • Laminaty grawerskie + usługa grawerowania
 • HDF – od 3 mm do 18 mm
 • MDF – od 3 mm do 18 mm

Cięcie drewna i sklejki laserem

Istnieje wiele metod obróbki drewna. Wycinanie w drewnie jest możliwe przy użyciu wielu klasycznych narzędzi takich jak np. dłuto. Dlaczego w takiej sytuacji miałbyś wybrać cięcie drewna laserem? Co przemawia na korzyść lasera do wypalania w drewnie?

Korzyści z cięcia drewna laserem

Cięcie drewna laserem umożliwia przede wszystkim niezwykłą precyzję, która jest praktycznie nieosiągalna przy wykorzystaniu klasycznych narzędzi. Wiązka lasera jest bardzo mała, przy tym ma ogromną moc, co sprawia, że cięcia nią wykonane są bardzo precyzyjne.

Dodatkowo podczas cięcia drewna laserem wykorzystywane są najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne, które umożliwiają bardzo dokładne odwzorowanie projektu. To pozwala zminimalizować błędy ludzkie — za całość odpowiada najnowocześniejszy sprzęt, który zapewnia chirurgiczną precyzję.

Ponadto cięcie drewna laserem jest szybkie. To sprawia, że umożliwia to realizację projektów na skalę masową. Zwłaszcza że przy laserowym cięciu drewna powstaje mniej odpadów, a surowiec jest lepiej wykorzystywany niż w przypadku klasycznego cięcia. Cięcie laserowe drewna sprawdzi się również w drobnych i cienkich elementach, gdzie wykorzystanie klasycznych narzędzi byłoby praktycznie niemożliwe.

Warto zauważyć, że dzisiaj istnieją również lasery do wypalania w drewnie, które umożliwiają nie tylko wycinanie wzorów, ale również wypalanie ich. Dzięki temu można w łatwy i prosty sposób zrealizować nawet duży i bardziej skomplikowany projekt.

Gdzie wykorzystuje się cięcie lasera drewnem?

Laserowe cięcie drewna jest wykorzystywane wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja, albo gdzie klasyczne metody obróbki drewna są mniej skuteczne, czyli w pracy ze wszelkiego rodzaju cienkimi materiałami.

Z tego powodu cięcie drewna laserem wykorzystuje się przy tworzeniu różnego rodzaju dekoracji, które wymagają bardzo dużej precyzji. Ze względu na to, że laser nie wymaga użycia siły, tak jak wiele metod obróbki mechanicznej, to często wykorzystuje się go do cięcia sklejki.

Wycinanie sklejki przy pomocy lasera jest szybkie, proste i skuteczne. Ponadto nie ma ryzyka, że materiał zostanie w jakiś sposób uszkodzony, ponieważ wycinanie w sklejce laserem nie niesie ze sobą takiego ryzyka.

Dlaczego warto wybrać laserowe wycinanie sklejki i co warto o nim wiedzieć?

Sklejka przez wiele osób była dawniej traktowana jako gorszy surowiec. Jednak dzisiaj coraz częściej wykorzystuje się ją do produkcji mebli, różnych dekoracji. Sklejka jest mniej wytrzymała i trwała niż drewno, jednak znacznie tańsza. Należy jednocześnie obalić mit o jej nietrwałości, ponieważ fakt, że jest mniej trwała i wytrzymała niż drewno nie oznacza, że jest łamliwa. Przy normalnym użytkowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu produkty wykonane ze sklejki są również bardzo trwałe.

A wykorzystując odpowiednie narzędzia i techniki wycinania ze sklejki, można uzyskać efekt wizualny, który jest równie dobry, jak wygląd mebli, czy też dekoracji wykonanych w drewnie.

Sklejka jest dobrą i tanią alternatywą dla drewna zwłaszcza tam, gdzie liczą się przede wszystkim aspekty wizualne. Warto zauważyć, że dzięki wycinaniu ze sklejki można stworzyć unikatowe projekty np. mebli, czy też dekoracji do domu.

Podsumowanie

Wycinanie laserowe w sklejce i drewnie pozwala na uzyskanie znacznie wyższej precyzji. Jest to świetna alternatywa dla klasycznej obróbki mechanicznej, dzięki której można mieć pewność, że projekt zostanie dokładnie odwzorowany, ponieważ za jakość wycinania laserowego w sklejce odpowiada przede wszystkim maszyna i nowoczesne oprogramowanie.

Warto jednocześnie zauważyć, że nie potrzebujesz lasera do wypalania w drewnie, żeby móc skorzystać z tej technologii. Nasza firma oferuje usługi wypalania w drewnie w Warszawie, swoje usługi oferujemy zarówno osobom prywatnym, jak i firmom potrzebującym zrealizować większe zamówienia.

Efekt wycinania laserem