Tniemy LASEREM i wodą

PROJEKTUJEMY

Realizujemy Twoje pomysły

Laser do cięcia

Laserowe cięcie blach aluminiowych

Aby firmy z najróżniejszych branż przemysłu były w stanie wypracować przewagę konkurencyjną, niezbędne jest wdrażanie technologii, które skracają czas produkcji i pozwalają zoptymalizować koszty. Jednym z takich rozwiązań jest cięcie laserowe aluminium – w tym artykule sprawdzamy, jakimi zaletami charakteryzuje się ten proces obróbki metalu i dlaczego w ostatnich latach mocno zyskuje na popularności. Brzmi interesująco? W takim razie zachęcamy serdecznie do lektury!

Cięcie laserem aluminium — nowe możliwości dla przemysłu

Ten lekki, odporny na korozję i stosunkowo łatwy w obróbce metal jest wykorzystywany na szeroką skalę w wielu branżach — od motoryzacyjnej, przez opakowaniową, aż po lotniczą. Okazuje się jednak, że cięcie aluminium tradycyjnymi metodami nie zawsze spełnia wymagania nowoczesnych zakładów, szczególnie pod względem zachowania precyzji i ograniczania ilości powstających odpadów. Dlatego standardem na rynku stała się już obróbka aluminium z wykorzystaniem lasera. Za pomocą tej technologii możliwe jest wycinanie skomplikowanych kształtów i detali przy maksymalnym ograniczeniu strat materiałowych.

Warto też podkreślić, że cięcie laserowe aluminium pozwala na osiągnięcie gładkich i czystych krawędzi, co eliminuje potrzebę dalszej obróbki powierzchniowej. Zaawansowane systemy sterowania umożliwiają natomiast automatyzację procesu. To z kolei przekłada się na lepszą wydajność i powtarzalność rezultatów obróbki, a tym samym na większe możliwości produkcyjne w zakresie seryjnego wytwarzania detali.

ARBO – zespół kompetentnych specjalistów od laserowego cięcia aluminium

Dzięki zaawansowanemu technologicznie parkowi maszynowemu (do dyspozycji mamy m.in. laser Bystronic 3015) i wykwalifikowanemu personelowi jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej złożone projekty. Oferujemy profesjonalne cięcie laserem aluminium o grubości do 12 mm. Usługi realizujemy na terenie całej Polski i gwarantujemy fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy. Przekonaj się, że w branży obróbki metali i tworzyw sztucznych nie ma lepszych od nas – zapraszamy do kontaktu!